VEEE DIYETE BAŞLADIM....

15 Eylül 2015 Salı

SELAM sayfamın konukları,
Daha önceki yazılarımda bahsetmiştim ikinci doğumumu yaptım diye. Maalesef ki ilk doğumuma hiç benzemedi bu defa. Büyük kızımı normal doğumla dünyaya getirdim ve hastaneden eve döndüğümde aldığım kilonun %70'ini vermiştim daha sonra sporla kalan kiloyu da 8 ayda yavaş yavaş verdim. Ama küçük kızım hiç istememe rağmen sezeryan doğumla dünyaya geldi ve doğumdan sonra hiç kilo veremedim. Tabi ki bu durumda muhakkak benim yaşımın da etkisi var çünkü iki doğumum arasında neredeyse 10 yıl var. Şu an kızım 8 ayını doldurdu 9. ayın içinde ve ben diyete başladığım gün hiç doğum yapmamış kilomda idim. Tabi işe de başlayacak olmam ile de ilgili olarak bu kilo olayı beni psikolojik olarak etkilemeye başladı. Giyecek kıyafet bulamıyorum çünkü eski kıyafetlerim olmuyor fakat bu kiloyu kabul etmediğim için yeni bir şeylerde almak istemiyorum. Artık bir yerden bu işe dur demem gerekiyordu hala emziriyor olmama rağmen nasıl olsa ek gıdalara yavaş yavaş başlamıştık kızımda. Diyete başlayabilirdim. Fakat vermem gereken kilo ortalama 15 kilo, kendi başıma üstesinden gelebileceğimi düşünmedim ve profesyonel yardım almanın beni bu süreçte daha çok motive edeceğine karar verdiğim. Diyetisyen araştırmaya başladım. Bu arada doğum sonrası tiroitlerimde de sorun çıktı ve "HAŞİMATO" tanısı konuldu. Kilo veremememin az da olsa sorumlusu belli oldu.
Herneyse Bursa'da bu konu ile ilgili uzman kişilere baktım, Forumlara göz attım ve Jimer'de Sabiha Ataç Asan'da karar kıldım.
Yarın (yani çarşamba ) diyete başlayalı 4 hafta dolmuş olacak ve bu süreçte Sabiha hanım tartılmamamı istedi. 21 Eylül günü de ilk kontrolüm var bakalım sonuç ne çıkacak.
 Peki diyet nasıl gidiyor?
Diyete başladığımdan sizlere bu yazıyı yazarken ki saate kadar sadece iki öğünde diyet listemin dışına çıktım, Onun haricinde elimden geldiğince dikkat ederek listeye uyumaya çalışıyorum.
Şimdilik diyet maceramın ilk bölümü bu:)))
Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğim..
Bu konuda desteklerinizi de bekliyorum malum zorlu bir süreç içerisindeyim
Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin..
SEVGİLER....

2 yorum:

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *