HAFTALIK CİLT BAKIMIM

17 Eylül 2015 Perşembe

Sizlere  önceki yazılarımdan birinde  günlük cilt rutinim ve kullandığım ürünlerden bahsetmiştim. Şimdide her hafta düzenli olarak yapmaya çalıştığım bakımda kullandığım ürünlerden bahsedeceğim.
Ergenliğimden 25'li yaşlara kadar hep problemli bir cildim oldu. Tedavisi için kozmetik-dermokozmetik-medikal bir çok ürün kullandım ve son noktayı roaccutane ile koydum bu ilaçtan sonra çok şükür nadir olarak sivilce görüyorum cildimde. Onun için malum yaş da yavaş yavaş ilerlerken cildime dikkat etmeye çalışıyorum kendimce tabii....
 Kendime göre haftada 2 defa peeling, 1 kere maske ve burun için gözenek temizleyici bant kullanıyorum.
 Bu ara Bir Rus markası olan Natura Siberica'nın ürünlerini kullanıyorum. Bu markanın ürünleri tamamen organik, içerisinde paraben ve türevleri, SLS, Sentetik koku ve renklendirici içermiyor..
PEELİNG:
Hassas ciltlere uygun peelingi kullanıyorum. Ürün Mançurya Duvarsarmaşığı, AHA – Asitler ve Vitamin F temelinde yüz peelingi cildi nazikçe temizleme ve yenilemeye yardımcıdır.Cildin korunma
fonksiyonlarını arttırmaya, yumuşaklık ve esneklik vermeye yardımcı olur. Mançurya Duvarsarmaşığı iklim koşullarından korumaya, cildin tonunu ve enerjisini arttırmaya yardımcıdır. Aha – asitler nazikçe cildi temizlemeye, Vitamin F doğal lipid, cilt hücrelerin yenilenmesini sağlamaya ve esneklik kazandırmaya yardımcı olur. Cilt bakımını daha sonraki aşamalara
hazırlamaya ve maksimum verimlilik sağlamaya yardımcı olur.
 
 
* Ben bu peelinden memnunum. Herhangi bir gerginlik yaratmıyor ciltte, sivilcelenme yapmadı ve granülleri küçük olduğu için ciltte tahrişe de yol açmıyor, gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir peeling.
 
MASKE:
Aynı markanın Derin Yüz Temizliği İçin Maske Sabun (karbon maske) adıyla anılan bir maskesi var. Haftada 1 de bu maskeyi uyguluyorum. Ürün Sibirya’nın yabani otları ile cildi beslemeye ve gözenekleri temizlemeye yardımcı olur. Nemlendirici, cildin elastikiyetini sağlamaya yardımcıdır.
 
 
 
*Bu üründen çok çok memnunum ve herkese tavsiye ederim. Uygulama sonrası cildiniz ışıl ışıl parlıyor , nemlendiğini hissediyorsunuz, daha bir parlak ve canlanmış bir cilde sahip oluyorsunuz. Herhangi bir gerginlik, yanma, kaşıntı oluşturmuyor. Sadece fiyat olarak yüksek bir ürün ama ben neredeyse 7-8 aydır kullanıyorum. Ama az kaldı sanırım en fazla 1-1,5 ay daha gider.
 
Burun bandı:
BİM'de satılan "Rituel de Siyah Nokta Bandı" nı kullanıyorum. Bazı bloglarda çok övgüyle bahsedildiği için aldım. Bence de fiyatına göre performansı gayet iyi olan bir ürün, biz eşimle ortak kullanıyoruz. Bir paketin içinde 6 tane tek kullanımlık bant var.Malesef  Nilüfer'de BİM'de artık bulmak imkansız oluyor. Eşimin Köyündeki BİM'de ne mutlu ki her zaman bulabiliyoruz ve stoklu alıyorum. Ne fayda sağlıyor;  yapışkanı kuvvetli olduğu için ve düzenli kullanıldığında rahatsız edici siyah nokta ve yağ butonlarının çoğunu temizliyor ve siz band üzerinde bunları görebiliyorsunuz.
 

 
UYARI:
İlk iki görsel tarafımdan fotoğraflanmamıştır, ALINTIDIR..
 
Sevgiyle kalın, yorumlarınızı bekliyorum...

2 yorum:

  1. Natura siberica ürünlerini Rusya'da bir yakınınız varsa temin edin çünkü fiyatları çok çok uygun.. Tr de 200 liraya satılan karbon maske Rusya'da 30tl civarı

    YanıtlaSil
  2. O burun bantları tam bir kurtarıcı ;)

    YanıtlaSil

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *