SELAM..(EK GIDA SÜRECİ)

21 Temmuz 2015 Salı

Uzun bir ara oldu maalesef bloğa girmeyeli,
Çalışan bir bayan olarak maalesef ben yaz tatillerinde biraz tembel bir bayan oluyorum ve önceliklerim değişiyor fakat eylülde okulların açılmasıyla tekrar düzenli hayata geçiyorum..
En son sizlerle Kızım Defne'nin ek gıdaya geçiş sürecini paylaşmıştım..
Yoğurt ve meyve suyu tattırarak başlamıştık. Fakat biz bu gıdaları tüketirken kızımın cildinde küçük küçük kızarıklıklar  çıkmaya başladı.

6. Ayı doldurup 7 aya girerken gittiğimiz Dr kontrolünde bu durumdan bahsettim.  Doktorumuz alerjik bir durum olduğunu ve buna herşeyin sebep olabileceğini (şampuan,sabun,deterjan vb) söyledi. Fakat ek gıdadan şüphelendiğini belirtti. Bunun için bir kan testi yaptırmamızı istedi.Test sonucu açıklanıncaya kadar yine yoğurt ve meyve suyuna devam, sadece öğlenleri sebze püresine başlayalım dedi. Kahvaltıya sonra geçeriz diye ekledi. 
Sebze püresine de klasik Havuç+patates karışımına pirinç, bulgur veya irmik ekleyerek başladım ve 3-4 gün ara ile yeni sebze ekleyerek devam ettim. 
3-4 gün içinde test sonucunuz çıktı ve düşük düzeyde süt alerjisi çıktı kızımda. Doktorumuz hemen yoğurdu kesmemizi söyledi. Gece yatarken bir kere biberon maması veriyordum kızıma onuda keçi Sütlü mama ile değiştirelim dedi..
Mama olarak Golden Goat keçi Sütünden üretilmiş mamaya geçtik.

Doktorumuz kahvaltıya da başlayabileceğimizi fakat kahvaltıda da keçi peyniri kullanmamızı tavsiye etti.
Kahvaltıda bebek ekmeği,yumurta sarısı, pekmez, keçi peyniri ve Ihlamur ile hazırlanan mamayı yemeye başladı Defne.
Bu arada peynir olarak marketlerde Sütaş'ın keçi peyniri varmış onu tüketiyoruz.

Şimdilik ek gıda sürecimiz:)))
Yorumlarınızı eksik etmeyin..
Sevgiler..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *