2 ÇOCUK ILE ILK UZUN YOLCULUĞUM

11 Haziran 2015 Perşembe

 Herkese Selam Olsun,
6 Haziran'da eşimin kuzeninin Antalya'da düğünü vardı. Biz de iki çocukla düştük yollara. Cumayı cumartesiye bağlayan gece sabaha karşı 5'te çıktık yola. Arkada 5 aylık kızım için yatak yaptık. Büyük kızım düğün heyecanından pek uyuyamadı. Allah'a şükür ufaklığı emzirdim ve uyudu. Fakat Bursa'dan çıktık Mezitler'e gelirken sanki tarih 6 Haziran'ı değil 6 Kasım'ı gösteriyor zannettik.

Nasıl bir yağmur, yavaş yavaş yolculuğumuza devam ettik. Ilk mola yerimiz Afyon Özdilek'ti. Orada kahvaltımızı yaptık, biraz yürüyüş yaptık. Bu arada kasım ayı Afyon'da da devam ediyordu. Yağmur yağmıyordu fakat hava sıcaklığı 14 derece idi. Tekrar yola koyulduk bu arada büyük kızım uykuya daldı küçüğü uyandı ama çok şükür ki ona yaptığım yatakta etrafa bakınarak ,kendi kendine agulanarak oyalandı. Yolculuğumuz devam ederken hava da yavaş yavaş değişmeye başladı, Güneş kendini göstermeye arabanın termometresinin göstergesi yükselmeye başladı. Çocuklar da herhangi bir huzursuzluk belirtisi olmadığı için Isparta'yı geçtik. Ve Antalya'ya 50-55 km kala Gölbaşı Dinlenme Tesisleri'nde çay ve ihtiyaç molası verdik.
İşte Size Gölbaşı Dinlenme Tesisi'nden manzaralar:

Çay içerken izlediğiniz manzara bu,
Bu da başka bir taraftan çekimi,
Ve işte dinlenme tesisinin içi;

Molamızdan sonra yolculuğumuzun son 50 km.sinde küçük kızımdan huzursuzluk beklerken ,büyük kızım artık iyice yolculuktan sıkıldı ve "bu yol ne zaman bitecek " diye söylenmeye başladı.
Ama çok şükür hayırlısıyla düğün evine ulaştık.
iki çocukla ilk uzun yolculuğumuz sağ salim ve rahat bir şekilde bitmiş oldu.
Dönüş yolunda daha çok mola verdiğimiz için yine sıkıntı yaşamadık ve rahat bir şekilde Bursa'ya ulaştık.Tek sorun hafta sonu gidip-gelmek oldu .Pazartesiye ben ve eşim bayağı yorgun başlamış olduk.
Sizin çocuklarla ilk yolculuklarınız nasıldı?
Yorumlarınızı bekliyorum.
SEVGİLER...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *